Uluslararası öğrenci başvuru tarihleri yaklaşırken, Uluslararası Öğrenci Ofisi olarak, adaylara birkaç hatırlatma yapmak istiyoruz. Bildiğiniz gibi, ODTÜ'ye uluslararası öğrenci olarak başvurmak için kullanılabilecek çeşitli kriterler bulunuyor. Bu kriterlere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Her ne kadar, bu kriterlerden sadece birini sağlamak, başvuru yapabilmeniz için yeterli olsa da, başvurduğunuz bölüme kabul edilme aşamasında daha avantajlı olmak için sizin için muhtemel diğer sınav sonuçlarını da başvurunuza eklemenizi öneriyoruz. Örneğin, 

  • A-level öğrencisi iseniz ve başvurunuzu A-level sonuçlarınız ile yapacaksanız, SAT sınavına girmek ve alacağınız iyi bir skoru başvurunuza eklemek başvurunuzu güçlendirecektir.
  • Benzer şekilde, Azerbaycan'dan SAT-1 sınavına girerek başvuru yapacaksanız, aynı zamanda TQDK (DIM) tarafından yapılan üniversiteye giriş sınavına girmeniz sizin avantajınıza olacaktır. 
  • Mısır lise bitirme sertifikanız ile başvuracaksanız, SAT ya da ACT sınavlarına girerek ya da bir-iki SAT Subject testine girmeyi düşünebilirsiniz.

Online başvuru programında, bu tip ek belgeleri yükleyebileceğiniz bir alan olacaktır.

Kriterlerle ilgili sorularınız için lütfen bizlerle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.


Son Güncelleme:
02/02/2021 - 11:56