Uluslararası Öğrenci Ofisi

Uyarı: Öğrencilerin kayıt esnasında başvuru kriterlerini sağlamayan bir puan/belge sunmaları halinde kabul almış olsalar dahi kayıtları yapılmayacaktır.

Değerlendirme sonuçları Temmuz ayının son haftası içerisinde açıklanacaktır.

  • "Başvuruların Değerlendirilmesi" kısmında da belirtildiği gibi yerleştirmeler yapılırken, sınav puanlarının yanı sıra adayların lise not ortalaması gibi ek ölçütler de dikkate alınmaktadır. Bilindiği gibi, sınırlı kontenjan olup, başvuru sayısı bu kontenjanın çok üstünde olmaktadır. Buna göre, en başarılı bulunan adaylar yerleştirilmeye çalışılmaktadır.
  • Kabul alan öğrencilerden kayıt yaptırmayı düşünenlerin, sistemdeki "Confirmation" butonunu kullanarak, kayda geleceklerini teyit etmeleri gerekmektedir.
  • Adaylar başvurularının durumlarını ve sonuçlarını online başvuru programı içinde yer alan Başvuru Sonucunu Göster başlığından takip edebilirler. Kabul mektupları, öğrencilere e-posta yoluyla gönderilmektedir. Kabul mektuplarını kullanarak, en yakın Türkiye Elçiliğinden vizenizi alabilirsiniz.
  • Üniversiteye yeni kabul edilen öğrencilerin kayıtları 10-14 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Sonbahar dönemi dersleri 1 Ekim 2018 tarihinde başlayacak olup, tüm uluslararası öğrencilerin kayıtlar ve tanıtım programı için bu tarihe kadar yerleşkede olmaları beklenmektedir. Önemli mazereti olan öğrenciler 5 Ekim 2018 tarihine kadar kayıt yaptırabileceklerdir.
  • Kayıt Kılavuzu ve Oryantasyon Kitapçığını bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

SUNY programlarının eğitim ücretleri diğer programlardan farklıdır. Lütfen www.suny.metu.edu.tr adresine bakarak konuyla ilgili bilgi edininiz.