2021-2022 akademik yılı için ODTÜ Ankara kampusu lisans programlarına uluslararası öğrenci başvuru tarihleri 1-18 Temmuz 2021 olarak belirlenmiştir. Başvurularla ilgili detaylı bilgiye websitemizdeki ilgili bağlantıları kullanarak ulaşabilirsiniz. 


* GCE A-level sonuçları ile başvuracak adayların dikkatine: ODTÜ başvuru takvimi ve 2021 GCE- A-level sonuçlarının açıklanma tarihi arasındaki uyuşmazlıktan dolayı, bu öğrencilerin başvuruları AS-level notları ve "predicted A-level" notları üzerinden koşullu olarak değerlendirilecektir. Değerlendirme sonucunda bu öğrencilere, program tercihleri bazında karşılamaları gereken koşullar (yani hangi A-level notlarını almaları gerektiği) bildirilecektir. 2021 Ağustos ayında açıklanacak olan A-level sonuçlarını Uluslararası Öğrenci Ofisi ile paylaşan adaylardan koşulu sağlayan öğrencilere kabul mektupları sunulacaktır.

** İkinci bir başvuru dönemi açılmayacaktır. Öğrencilerin, yukarıda belirtilen tarihlerde başvurularını geçerli bir sınav sonucu teslim ederek yapmaları gerekmektedir.


Son Güncelleme:
28/04/2021 - 10:24