UYARI: Eksik belgeli başvurular değerlendirmeye alınmaz.

BAŞVURU ÜCRETİ: 55 ABD Doları (Başvuru sistemi üzerinden TL olarak ödenecektir.)

Başvurunuzu yapabilmek için aşağıda belirtilen her bir belgeyi ve resmi çevirisini (Türkçe veya İngilizce) taratınız ve online başvuru programına yükleyiniz. Belgeler; pdf veya jpg formatında olabilir. Her bir yüklemenin 1.5 MB'ı (1500 KB) geçmemesi gerekmektedir.

Programa kabul edildiğiniz takdirde, programa yüklediğiniz tüm belgelerin orijinalleri Üniversite kaydınız yapılırken istenecektir.

Yüklenen belgelerin ve verilen bilgilerin eksiksiz ve doğru olması adayların kendi sorumluluğundadır.

 

1. Fotoğraf

Fotoğraf adayı kolaylıkla tanıtabilecek ve şu andaki görünümünü yansıtacak şekilde, 4.5x6 cm boyutlarında, renkli, son 6 ay içinde çekilmiş vesikalık olmalıdır. Fotoğraf bu koşullara uymadığı takdirde yüklenmemiş kabul edilir. Bu fotoğraf, aday programa kabul edildiği takdirde öğrenci kimlik kartında yer alacaktır.

 

2. Pasaport

Pasaportu olan adaylar, pasaportun resimli sayfasını yüklemelidirler. Onaylanmış olmasına gerek yoktur. Pasaportu olmayan adayların bir belge yüklemesine gerek yoktur.

 

3. Lise Diploması ve çevirisi (Türkçe veya İngilizce)

Lise diplomasının aslı ve çevirisi (İngilizce ya da Türkçe) yüklenmelidir. Henüz diplomasını almamış olan adayların, liselerinden, belirli bir tarihte mezun olacaklarını ve olası mezuniyet notlarını gösteren resmi bir belge (geçici mezuniyet belgesi) sunmaları gerekmektedir. 
Adayların lise diplomalarının Türk liselerinden alınan diplomalara denk olduğunu gösteren ve TC Milli Eğitim Bakanlığı'ndan ya da ülkelerindeki Türkiye Büyükelçiliği'nden alınabilecek "Denklik Belgesi" başvuru sırasında istenmemektedir. Kabul edilen adaylar, bu belgeyi, kayıt sırasında sunacaktır.

 

4. Resmi Transkript (Not Dökümü)

Adayların, lisede aldıkları dersleri ve notlarını gösteren ve lise müdürlüğü tarafından onaylanmış resmi transkriptlerini sunmaları gerekmektedir.

 

5. Resmi Transcript çevirisi (Türkçe veya İngilizce)

Transkript İngilizce veya Türkçe değilse bu dillere çevrilmiş kopyası da transkriptle birlikte yüklenmelidir.

 

6. Geçerli Sınav Sonucu

Başvuru için kullanılacak olan sınav sonucu (SAT, GCE, Uluslararası Bakalorya vb.) yüklenmelidir. Yalnızca “Başvuru Kriterleri” listesinde belirtilen sınavlar kabul edilmektedir. Bunun dışındaki sınav veya belgelerle başvurmak mümkün değildir. Belirtilen minimum puanların altındaki puanlarla başvurmak mümkün değildir.