Uyarı: Öğrencilerin başvuru koşullarını sağlayan bir puan/sonuç sunamaması durumunda, kabul edilseler dahi kayıtları yapılmayacaktır.

  • "Başvuru Değerlendirme" bölümünde belirtildiği gibi, değerlendirme sürecinde, başvuru sahibinin sınav sonuçlarının yanı sıra, lisedeki not ortalaması gibi diğer bilgileri de dikkate alınır. Bilindiği üzere kontenjanlar sınırlıdır ve başvuru sayısı bu kontenjanların üzerindedir. Bu nedenle en başarılı adaylar programlara yerleştirilmektedir.
  • Yapmanız gereken ilk şey, başvuru programını ziyaret etmek (https://oibs2.metu.edu.tr/Application_for_International_Students_to_Unde...), kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapmak ve sol taraftaki "Onay Süreci" linkini bulup kabulünüzü onaylamaktır. Lütfen "başvurunuzu onaylamanın" kabul edildiğiniz programa kayıt olacağınız anlamına geldiğini unutmayın. Bunu yapmazsanız, kayıt olmayacağınızı varsayacağınız.
  • Üniversiteye ilk kayıtlar, 29.09.2022 saat 09:00 ile 02.09.2022 saat 17:00 arasında aşağıdaki linkten çevrimiçi yapılacaktır. https://iso.metu.edu.tr/en/kayit-formu-2022-2023 Kayıt için gerekli belgeler, yine aynı sayfada belirtilmiştir.
  • Güz Dönemi dersleri 3 Ekim 2022'de başlayacaktır.
  • Ofisimiz tarafından gönderilen bilgilendirici e-postaları kaçırmamak için lütfen gelen kutularınızı (ve spam klasörlerinizi) günlük olarak kontrol ettiğinizden emin olun.

SUNY programlarına kabul edilen öğrencilerin dikkatine! SUNY programlarının öğrenim ücretleri diğer programlardan farklıdır. Detaylı bilgi için lütfen http://suny.metu.edu.tr/ adresini ziyaret ediniz.