Üniversitemizde lisans programlarına yurt dışından öğrenci başvuruları online başvuru programı yoluyla yapılmaktadır. Başvuru için herhangi bir basılı belge göndermenize gerek yoktur.

Başvuru programını kullanabilmek için, eğer yoksa öncelikle kendinize ait bir e-posta adresi edininiz. Şu anda ODTÜ öğrencisi olup başvuranlar, ODTÜ adreslerinden farklı bir adres vermelidir. Başvuru programına girdiğinizde bu adresinizle giriş yapacaksınız ve başvuru programı, kullanacağınız “şifrenizi” bu e-posta adresinize gönderecektir. Bu şifreyi, başvuru programına her girdiğinizde kullanacaksınız. Bu yüzden bu e-postayı saklayınız.

Başvuru programına başvuru tarihleri içerisinde buradan ulaşabilirsiniz. Başvuru formunu doldururken Internet Explorer veya Mozilla kullanmanız tavsiye edilir. Aşağıda verilen başvuru programı bağlantısına tıkladığınızda, bir uyarı yazısı çıkabilir. Yazıya okuduktan sonra onay vererek ilerleyebilirsiniz. 

Başvuru formu çeşitli bölümlerden oluşmuştur. Her bir bölümün üzerine tıklayarak o bölüme giriş yapabilirsiniz. Başvuru formu online olarak doldurulup gerekli belgeler yüklenir.

Başvuruyu sonlandırmak verilen bilgilerin eksiksiz ve doğru olduğunu kabul etmek anlamına gelir. Belgelerin tam olup olmadığı adayın kendi sorumluluğundadır. Eksik belgeli başvurular değerlendirmeye alınmaz. Başvuru koşullarını sağlamayan adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

Başvuru formunu doldurduktan sonra lütfen başvurunuzu sonlandırmayı (freeze) unutmayınız!