ÖNEMLİ!!!

ODTÜ Ankara Kampusu, lisans prorgramlarına uluslararası öğrenci alımında herhangi bir üçüncü şahıs veya kişiyle çalışmamaktadır. Aday öğrencilerin başvurularını bireysel olarak yapmaları gerekmektedir. Kendilerini, ODTÜ Ankara Kampusu temsilcisi olarak tanıtan şahıs veya şirketlere lütfen itibar etmeyiniz. Başvuruyla ilgili tüm bilgiler internet sayfalarımızda mevcuttur.


Üniversitemizde lisans programlarına yurt dışından öğrenci başvuruları online başvuru programı yoluyla yapılmaktadır. Başvuru için herhangi bir basılı belge göndermenize gerek yoktur.

Başvuru programını kullanabilmek için, eğer yoksa öncelikle kendinize ait bir e-posta adresi edininiz. (Outlook, hotmail, live uzantılı epostaları tercih ETMEYİNİZ) Şu anda ODTÜ öğrencisi olup yeniden başvuru yapmak isteyenler, ODTÜ adreslerinden farklı bir adres vermelidir. Başvuru programına girdiğinizde bu adresinizle giriş yapacaksınız.

Başvuru programına başvuru tarihleri içerisinde buradan ulaşabilirsiniz. 

Başvuru formu çeşitli bölümlerden oluşmuştur. Her bir bölümün üzerine tıklayarak o bölüme giriş yapabilirsiniz. Başvuru formu online olarak doldurulup gerekli belgeler yüklenir.

Başvuruyu sonlandırmak verilen bilgilerin eksiksiz ve doğru olduğunu kabul etmek anlamına gelir. Belgelerin tam olup olmadığı adayın kendi sorumluluğundadır. Eksik belgeli başvurular değerlendirmeye alınmaz. Başvuru koşullarını sağlamayan adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

Başvuru formunu doldurduktan sonra lütfen başvurunuzu sonlandırmayı (freeze) unutmayınız! Sonlandırılmamış (freeze edilmemiş) başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.