ODTÜ/METU Uluslararası Öğrenci Ofisi olarak üniversitemizde kayıtlı ve üniversitemize başvuracak uluslararası tam zamanlı öğrencilere destek sağlamaktayız.

COVID-19 pandemisi sebebiyle, hem öğrencilerimizi hem de ekibimizi korumak adına öncelikle telefon, eposta ve çevrim içi görüntülü görüşme seçeneklerimizle uzaktan hizmet vermeyi tercih ediyoruz.Lütfen aşağıda listelenen iletişim kanallarından birini seçiniz.

(Olası sorularınızın çoğunun cevabının websitemizde olduğunu unutmayınız! Oldukça kapsamlı bir Sıkça Sorulan Sorular sayfamız var!)


1. Telefon veya Eposta

Öğrenciler, Uluslararası Öğrenci Danışmanları ile telefonla veya eposta yazışması ile iletişime geçebilirler. UÖO çalışanlarının iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir:

  • Erdem Ceydilek (Ph.D.)

Uluslararası Öğrenci Danışmanı (Ofis Koordinatörü) / +90 312 210 71 89 / iso[at]metu.edu.tr / ceydilek[at]metu.edu.tr

  • Aysun Güneş (Ph.D. Adayı)

Uluslararası Öğrenci Danışmanı / +90 312 210 34 14 / iso[at]metu.edu.tr

  • Toygun Karahasanoğlu (Ph.D. Adayı)

Uluslararası Öğrenci Danışmanı / İZİNLİ

  • Osman Akçay

Uluslararası Öğrenci Danışmanı / +90 312 210 41 81 / iso[at]metu.edu.tr


2. Çevrim içi Görüşme

Öğrenciler UÖO ile randevu alarak çevrim içi görüşme gerçekleştirebilirler.

Pazartesi, 13:30-16:00

Çarşamba, 13:30-16:00

Cuma, 09:30-12:00

ODTÜ UÖO ile çevrim içi görüşme randevusu almak için lütfen buraya tıklayınız.

Öğrenciler, görüşmeyi gerçekleştirmek istedikleri saatten en az 2 saat önce randevu sisteminden gün ve saat seçebilirler. Randevu talebinizi ilettikten sonra, Zoom linki gibi görüşme detaylarını içeren bir doğrulama epostası alacaksınız. Görüşme slotlarının ofis çalışanlarının uygunluk durumuna göre sınırlı sayıda olacağını lütfen unutmayınız. 


3. Yüz yüze Ofis Saatleri

Cuma, 13:30-16:00

Lütfen ofisimizi ziyaret etmeden önce yukarıdaki diğer iki yöntemle sorunuzu ve sorununuzu ofisimize iletmeye çalışınız. Belirtilen yüz yüze ofis saatleri dışında ofisimizi ziyaret etmeniz durumunda, UÖO çalışanları ile görüşme şansınız olmayabilir. 

Belirtilen yüz yüze ofis saatleri dışında bir gün ve saatte UÖO çalışanları ile görüşmeniz gerekiyorsa, lütfen önce ofisimizi telefonla arayarak yüz yüze görüşme randevusu alınız.

Gerekli durumlarda, yoğunluğun olduğu dönemlerde, yüz yüze ofis saatlerinin gün ve saatleri artırılacak ve bu sayfada duyurulacaktır.

Ofis adresimiz aşağıdaki gibidir:
Üniversiteler Mahallesi, Dumlupınar Bulvarı No: 1,
MM Binası, Kat:4, Oda:424
06800, Çankaya / Ankara, TÜRKİYE

 


4. Belge süreçleri

  • Resmi belgeler (öğrenci belgesi, transkript, öğrenim belgesi, öğrenci kimlik kartı, diploma vb.) UÖO tarafından değil, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Lisans ve Lisansüstü Müdürlükleri tarafından verilmektedir. Ayrıca, öğrenci belgesi, transkript ve öğrenim belgelerinin kolaylıkla elektronik formatta da alınabileceğini hatırlatmak isteriz. Detaylı bilgi için, http://oidb.metu.edu.tr/ adresindeki Belgeler menüsünü ziyaret edebilirsiniz.
  • İkamet izni başvurularında gerekli olan belgelerden olan İkamet Bilgi Formu (muhtemel mezuniyet tarihini gösterir belge), sadece elektronik formatta verilmektedir. Detaylar için lütfen https://iso.metu.edu.tr/tr/oturma-izni sayfasını ziyaret ediniz.
  • Bir talep veya şikayetinizle ilgili dilekçe sunmak isterseniz, Rektörlük Binası -1. katta yer alan Evrak Ofisine teslim etmelisiniz.
  • Üniversite kayıtları ve ikamet izni başvuru belgelerinin teslimi gibi önemli dönemlerdeki ofis işleyişimiz ile ilgili duyurularımızı web sayfamız ve eposta üzerinden paylaşacağız. Lütfen web sayfamızı ve okul epostalarınızı düzenli olarak kontrol ediniz.

5. Webform

LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARA BAŞVURACAKLARIN DİKKATİNE

Yüksek Lisans ve Doktora başvuruları hakkındaki sorularınız için lütfen ilgili enstitü ile iletişime geçiniz.

Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesindeki programlar için;

http://fbe.metu.edu.tr

etuzun[at]metu.edu.tr

+90 312 210 2294

Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesindeki programlar için;

http://sbe.metu.edu.tr

sbem[at]metu.edu.tr

Enformatik Enstitüsü bünyesindeki programlar için;

http://ii.metu.edu.tr

mhakang[at]metu.edu.tr

bbaris[at]metu.edu.tr

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA

Son Güncelleme:
13/03/2024 - 12:53